Vice aktualit

Radiostanice CM

Radiostanice CM140,160,340,380

Jako jedny z nejmenších mobilních radiostanic na trhu nabízejí odolné a pevné přístroje řady Motorola Commercial Series kvalitní příjem a pevnou konstrukci. Díky těmto vlastnostem se na ně můžete vždy spolehnout.Radiostanice CM140 v akci

Kvalita a spolehlivost
Všechny radiostanice řady Commercial Series jsou konstruovány podle přísné americké normy MIL spec 810F a plně vyhovují normě IP54 pro ochranu před vlivy prostředí. Prošly zrychleným testem životnosti (Motorola Accelerated Life Test), který simuluje pět let náročného užívání v terénu.
Technologie hlasové komprese společnosti Motorola s názvem X-Pand nabízí uživatelům stisknutím jediného tlačítka velmi čistý příjem.

Nepřetržitá komunikace
Díky funkci „repeater talk around“ neztratí uživatelé spojení ani když pro jejich oblast přestane fungovat retranslační stanice (převaděč), nebo když se dostanou mimo její dosah. Tato funkce je užitečná zejména při výpadcích dodávky elektrické energie, k nimž velmi často dochází právě v okamžicích, kdy je komunikace nejdůležitější.

Výhody pro váš rozpočet
Radiostanice řady Commercial Series jsou jedny z nejmenších na trhu, ale nabízejí přitom velké množství funkcí. Další výhodou je, že uživatelé starších mobilních radiostanic značky MOTOROLA jako GM300, GM350 a GM900 mohou ve spojení s výrobky této řady využít již dříve zakoupené příslušenství a ušetřit tak nejen peníze ale i čas.
Všechny radiostanice dodáváme s mikrofonem, držákem a napájecím kabelem.

Jednoduché použití
Uživatelé ocení intuitivní nabídkový systém a velká, zřetelně označená tlačítka. Radiostanice mají buď jednoduchý jednoznakový displej, nebo osmiznakový displej s deseti snadno pochopitelRadiostanice CM140nými ikonami.
 

Radiostanice CM140 a CM340

Radiostanice se snadno ovládají díky jednoduchému jednoznakovému displeji, mají až deset komunikačních kanálů a dvě programovatelná tlačítka, která nabízejí až čtyři funkce na jedno stisknutí.
 


CM160 a CM360

Pro náročnější uživatele nabízíme radiostanice s osmiznakovým displejemRadiostanice CM160 a 64, respektive 100 kanály (v závislosti na signalizačním protokolu radiostanice). Přístroj CM160 má čtyři programovatelná tlačítka nabízející osm funkcí na jedno stisknutí, přístroj CM360 má tři tlačítka se šesti funkcemi na jedno stisknutí.

U obou radiostanic lze pomocí doplňkových desek s rozhraním PROIS, vyvinutých certifikovanými partnery společnosti Motorola, rozšířit jejich funkce o další, např. šifrování pro vyšší zabezpečení komunikace či datový přenos. Doplňkové desky rovněž umožňují nastavení speciálních aplikací podle přání zákazníka, což zvyšuje jejich užitnou hodnotu.

Ochrana uživatelů i zařízení

Prvořadou úlohou každého zaměstnavatele je práce o bezpečnost pracovníků. Proto mají radiostanice tzv. nouzový režim – jediným stisknutím tlačítka upozorníte kolegy nebo základnu, že potřebujete pomoc.
Pomocí funkce „Lone Worker“ (osamocený pracovník) lze nastavit radiostanici tak, aby v pravidelných intervalech požadovala od uživatele odezvu. Pokud uživatel nereaguje správně, spustí se předem definovaný postup pro případ nouze. Pokud dojde k odcizení radiostanice, lze ji na dálku zablokovat, a tím zabránit jejímu zneužití.

Cílená komunikace
Výběrové volání umožňuje vzájemnou komunikaci jen mezi dvěma uživateli. Ostatní členové skupiny tak nejsou vyrušování – tato funkce je velmi užitečná, když se řeší citlivé problémy. U modelu CM360 se navíc zobrazuje totožnost volající osoby. Pokud hovor není přijat, totožnost volajícího se uloží pro pozdější použití.

Univerzální instalace
Mobilní radiostanice řady Commercial Series splňují DIN montáž a lze je instalovat v řadě různých konfigurací. Jednou z možností jak zvýšit zabezpečení proti krádeži je instalace pomocí výsuvného držáku, což umožňuje radiostanici, pokud se nepoužívá, rychle a jednoduše vyjmout. Pro zvýšení bezpečnosti také nabízíme bezpečnostní kryty, které zabraňují odcizení přístroje. Pro použití v kanceláři nebo velíně je k dispozici stolní stojánek se zabudovaným reproduktorem.

Inteligentní a individuální
Pro řadu Commercial Series nabízíme celou řadu různých doplňků a příslušenství podle osobních potřeb uživatele. Pro zvýšení bezpečnosti používání radiostanice za jízdy se instalují mikrofony a tlačítka PTT ovládaná nohou, nebo určená k instalaci na volant.

Další funkce
Dočasné odstranění kanálu při zapnutém prohledávání – SCAN.
Monitor (kontrola obsazenosti kmitočtu jiným uživatelem).
Systém Scan

Univerzální mobilní radiostanice řady Commercial Series jsou vhodné zejména pro taxislužby a kurýrný nebo distribuční firmy, kde přenos dat umožní rychlé předání informací o pasažérech nebo dodávkách. Přístroje lze nainstalovat tak, aby je bylo možné snadno vyjmout, když se vozidlo nepoužívá. Pro organizace působící v zemědělství a v oblasti životního prostředí radiostanice nabízejí bezpečnostní funkce pro ochranu osamocených pracovníků, kteří se tak mohou vyžádat pomoc kolegů jediným stisknutím tlačítka. Orgány místní správy zase jistě ocení funkce výběrového volání, kdy vedoucí může hovořit s jediným členem skupiny, aniž by vyrušoval ostatní. 

Materiál ke stažení: technické specifikace a popis radiostanic CM

 
RASPRO s.r.o., Mobil: +420 602 516 700, Email: raspro@raspro.cz Created by LUVR s.r.o.