Vice aktualit

Radiostanice - vysílačky P165 a P185

Společnost Motorola uvádí nyní na trh nové přenosné profesionální radiostanice Motorola P165 a P185. Tyto nové vysílačky Motorola P100 serie tak vhodně doplňují řadu jednoduchých a velmi oblíbených radiostanic CP řady jako je CP040, CP140, C160 atd.

Výhodou nových ručních radiostanic Motorola CP165 a CP185 jsou jejich menší rozměry, menší hmotnost a při ceně nižší než u spotřebiteli oblíbené CP040, větší počet kanálových pozic (až 99 kanálů) a také displej, na němž je zobrazována informace o aktuální kanálové pozici, stavu a nastavení některé z funkcí radiostanice.

Díky nastavitelným funkcím je možné změnit úroveň vysílacího výkonu pro kanálovou pozici, zobrazit seznam  kanálů nebo popisů kanálů, zapnout a vypnout Scan, nastavit a ovládat utajovač hovorů, zapnout nebo vypnout PL/DPL kód (CTCSS resp. podtónový squelch) pro vybraný kanál a další funkce. Na displeji se také samozřejmě zobrazuje informace o stavu baterie a síle přijímaného signálu.


Nové profesionální vysílačky podporují signalizaci založenou na DTMF standardu. Podporováno je též adresné volání pro jednotlivé stanice a také skupinové volání. Radiostanice umí volání incializovat i dekódovat. Podporováno je i zobrazování ID volající stanice.

Radiostanice Motorola P165 i radiostanice P185 nově podporují v programovacím módu (bez nutnosti připojení k počítači) možnost uživatelsky nastavit funkce pro boční a přední funkční tlačítka, definovat citlivost mikrofonu, přijímače, VOXu (pokud je to sofwarově povoleno) . Je také možné měnit omezení délky na jedno zaklíčování (TOT), nastavit scramblování (utajovač) pro jednotlivé kanály, definovat volací seznam pro DTMF, nastavit šetřič baterií, typ připojené baterie atd.

Vysílačky jsou díky své ceně a jednoduchosti vhodné především pro použití na volně přístupných kmitočtech pro každodenní práci v halách, skladech, pro práci geometrů, montážních firem nebo i dobrovolných hasičů.

Radiostanice nové Motorola P řady 100 mají stejný audio konektor jako aktuálně prodávaná CP řada. Stejné audio příslušenství tak lze použít i u (nebo od) starších Motorola P040, P080, GP300, P110 radiostanic, které mají dvojitý jack konektor. Stejné jsou i antény. Naopak neslučitelné jsou nabíječe, baterie, pouzdra. 
 

Přenosná radiostanice (vysílačka) Motorola P165

Radiostanice Motorola P165Přenosná 99 kanálová radiostanice (vysílačka) Motorola P 165 pro pásmo UHF 435 - 480 MHz. Dvě boční a tři tlačítka na přední straně pod displejem radiostanice (vysílačky) Motorola P165 lze nastavit softwarově a přiřadit jim funkce jako například Scan - sledování provozu na více kanálech, Monitor, přepínání vysílacího výkonu, vypnutí a zapnutí PL/DP na kanálové pozici, zapnutí a definování utajovače hovoru, nebo pro zámek kláves atd. Tlačítka s šipkami slouží pro přepínání kanálových pozic a pro výběr v nastavování funkcí. Funce pro tlačítka může uživatel v programovacím režimu sám definovat.

Vysílací výkon radiostanice Motorola P165 je nastavitelný ve dvou úrovních 1 a 4W s vazbou na kanálovou pozici s možností přepnutí funkčním tlačítkem.

Utajovač hovorů (Scrabler) - Radiostanice Motorola P100 řady jsou vybaveny funkcí utajování hovorů. Při zapnuté funkci utajovače je pro nežádoucího posluchače hovor natolik zkreslen, že jeho obsahu není rozumět. Funkci utajovače může uživatel v programovacím režimu sám definovat.

Standardně je radiostanice (vysílačka) Motorola P 165 dodávána s NiMH 1300 mAh baterií PMNN4081, nabíječem, UHF krátkou anténou, klipsem na opasek a návodem k použití.

 Radiostanice Motorola P165 podporují signalizaci DTMF. Pro každou kanálovou pozici lze nastavit různé kódy CTCSS (PL a DPL). Při plném využití DTMF signalizace je podporováno dekódován individuálního a skupinového adresného volání. Stanice vysílá a také zobrazuje ID volající stanice.

 Níže uvedená hmotnost platí pro použití standardní NiMH baterie 1300mAh PMNN4081, rozměry pro použití standardní NiMH baterie. Rozměr platí pro obrys radiostanice bez antény a horního ovladače hlasitosti a zapnutí/vypnutí radiostanice (vysílačky).
 

Přenosná radiostanice (vysílačka) Motorola P185

Přenosná 99 kanálová vysílačka Motorola P 185 pro pásmo UHF 435 - 480 MHz. Dvě boční a tři tlačítka na přední straně pod displejem radiostanice (vysílačky) Motorola P165 lze nastavit softwarově a přiřadit jim funkce jako například Scan - sledování provozu na více kanálech, Monitor, přepínání vysílacího výkonu, vypnutí a zapnutí PL/DP na kanálové pozici, zapnutí a definování utajovače hovoru, nebo pro zámek kláves atd. Tlačítka s šipkami slouží pro přepínání kanálových pozic a pro výběr v nastavování funkcí. Funce pro tlačítka může uživatel v programovacím režimu sám definovat. Na čelní straně radiostanice je dále plná numerická klávesnice pro možnost přímého zadání DTMF volby.

Vysílačka Motorola P185Vysílací výkon radiostanice Motorola P185 je nastavitelný ve dvou úrovních 1 a 4W s vazbou na kanálovou pozici s možností přepnutí funkčním tlačítkem.

Utajovač hovorů (Scrabler) - Radiostanice Motorola P100 řady jsou vybaveny funkcí utajování hovorů. Při zapnuté funkci utajovače je pro nežádoucího posluchače hovor natolik zkreslen, že jeho obsahu není rozumět. Funkci utajovače může uživatel v programovacím režimu sám definovat.

 Standardně je radiostanice Motorola P 185 dodávána s NiMH 1300 mAh baterií PMNN4081, nabíječem, UHF krátkou anténou, klipsem na opasek a návodem k použití.

Vysílačky Motorola P185 podporují signalizaci DTMF. Pro každou kanálovou pozici lze nastavit různé kódy CTCSS (PL a DPL). Při plném využití DTMF signalizace je podporováno dekódován individuálního a skupinového adresného volání. Stanice vysílá a také zobrazuje ID volající stanice.

Níže uvedená hmotnost platí pro použití standardní NiMH baterie 1300mAh PMNN4081, rozměry pro použití standardní NiMH baterie. Rozměr platí pro obrys radiostanice bez antény a horního ovladače hlasitosti a zapnutí/vypnutí radiostanice.

Technická specifikace: Radiostanice Motorola P165 a P185 (dokument PDF)
RASPRO s.r.o., Mobil: +420 602 516 700, Email: raspro@raspro.cz Created by LUVR s.r.o.